Penzion 14 CAFE & RESTAURANT

CAFE RESTAURANT

Restaurace nabízí vymazlená jídla, která Vám připravuje šéfkuchař Martin se zkušenostmi z vyhlášených pražských i zahraničních restaurací. Určitě je stojí za to ochutnat. Věříme, že si skvěle pochutnáte. Co se týče výčepu, tak Vám nabízíme čepovanou Plzeň a Radegast 10°. Pivo Vám skvěle načepuje mistr výčepu a zároveň provozní restaurace Daniel Šiftanc. S jeho usměvavou manželkou se setkáte při objednávkách u stolu, či při komunikaci ohledně rezervací ubytování. Vinný lístek jsme sestavili s pomocí našeho dlouholetého dodavatele vín, vinařstvím Somnium.

Pro různé oslavy pro Vás zarezervujeme salónek pro cca 25 osob, připravíme raut, nebo ogrilujeme kýtu. Na všem se domluvíme.

Těšíme se na Vás. Bude o Vás skvěle postaráno.

UBYTOVÁNÍ

Exkluzivní historická nemovitost zrekonstruovaná na základě projektu světoznámého architekta.

Co pokoj, to strom, co strom, to architektonický příběh. Vyberte si, ve které barvě vám bude dobře.

Penzion č.p. 14 v ulici Dr. E. Votočka je umístěn v centru města Hostinné v polovině ulice vedoucí směrem z náměstí . Jedná se o dvoupatrový měšťanský dům chodbového typu s podloubím, který je uspořádán na principu gotické parcelace. Většina domů v této části města pochází z období renesance s postupnými přestavbami v 19. a 20. století. Dům je zapsán do Ústředního seznamu nemovitých kulturních památek ČR a vykazuje přítomnost cenných až unikátních dokladů historického vývoje. Po odsunu sudetských Němců začal dům značně chátrat. Stav, ve kterém ho dnešní majitelé v roce 2004 zakoupili, byl havarijní – propadlá střecha, dům plný vody a dřevomorky.

Základem úspěšné rekonstrukce domu byla správná volba architekta. Jednoznačným kandidátem byl dlouholetý přítel investora pan doc.Ing.arch. Roman Koucký – jeden z nejnadanějších tvůrců české architektonické scény, který svou kompetenci již několikrát dokázal pracemi, jejichž společným jmenovatelem je vysoce vyvinutý smysl pro konstruktivní minimalismus, tj. pro dosažení maximálních výsledků minimálními prostředky.

Roman Koucký je jedním z mála současných architektů, pro něž geometrie a klasická nauka o proporcích není pouhou zaprášenou kategorií dějin, nýbrž živým a účinným nástrojem současné architektonické praxe. Propojením polohy podkrkonošského města Hostinné, historické budovy a stylu zmíněného architekta se nabízí příležitost ke strávení hezkých chvil v Penzionu 14.

No zkrátka, to musíte vidět.